Auduma autiņi- lietošanas pieredze

Tad nu es esmu nolēmusi sev un citiem pastāstīt par auduma autiņu lietošanas pieredzi. 🙂

Te ir tāds kā gids visos (iespējams, ka pat ne visos, bet daudzos) auduma autiņu veidos. Es palasīju tur un vēl citās vietās un sapratu, ka, lai man sanāktu lietot auduma autiņus, man vajag atrast maksimāli viegli lietojamu variantu. Tad nu es izvēlējos sistēmu ar mikrošķiedras ieliktņiem un PUL-virsbiksēm. Tas esot tāds sliņķu variants- tad nolēmu, ka man varētu derēt. Sākumā gan īsti neticēju atsauksmēm par to, ka katram bērniņam lietošana var atšķirties- ādas un bērna jūtības dēļ, bet tagad tam ļoti ticu. Un arī šajā rakstā ir tikai mana subjektīvā pieredze ar mana bērna individuālo reakciju. Tomēr labprāt uzklausīšu visas citas pieredzes, varbūt kaut kā vēl varu uzlabot mūsu auduma autiņu lietošanas ieradumus.

Par “ekipējumu”:

Mums ir softbums – 4 bikses un 12 ieliktņi (4 mazie to skaitā un 8 lielie), virsbikses divas ir echo un  divas omni, ir gan ar spiedpogām, gan ar klipšiem. Atšķrība starp abiem veidiem redzama te. Softbums piedāvā arī ļoti detalizētu aprakstu par lietošanu, kopšanu un vispār, praktiski visiem jautājumiem, kas saistīti ar auduma autiņiem, tādā kā grāmatiņā. Un tad mums ir ebay.co.uk atrastās yellowbloom autiņbiksītes- 8 bikses + 16 mikrošķiedras ieliktņi. Tur dizainu var izvēlēties un var izvēlēties arī aizdari: ar klipšiem vai ar spiedpogām. Es gan neieteiktu izvēlēties yellowbloom ar klipšiem- tie ir tādi asi un saskaroties ar mazuļa vēderu, var kairināt, Softbums klipši gan ir daudz pārdomātāki- mīksi un ar audumu virsū- tur nekas nevar tikt kairināts. Un vēl 10 littlelamb šādi ieliktņi .

Image Image

Jāsaka, ka ieliktņi vislabākie un kvalitatīvākie  (priekš mana bērna vajadzībām) ir Softbums un tur man nebija pārsteigums- arī cenas ziņā es no tiem sagaidīju vislabāko sniegumu. Sanāk, ka softbumiem ir mikrošķiedra, sašūta vairākos slāņus, kas ir virsū pašūta filcu un tam ir arī spiedpoga, ar kuru var piespraust autiņam iekšpusē. Kāpēc es piesaucu to filcu? Tāpēc, ka mana bērna dupša gadījumā tam bija noteicošā nozīme, lai mazā pētnieka dupsis neiekaistu. Jāpiebilst, ka ķīniešu yellowbloomiem ir tikai mikrošķiedras (mazāk kārtās nekā Softbums) ieliktnis, bez filca. Tas nozīmē, ka ir divas opcijas (atkal runāju par sava bērna dupša jūtīgumu): 1) likt ieliktni autiņā “iekšā”, bet tas nozīmētu, ka katreiz arī virsbikse jāmaina 2) izmantot manus 10 littlelamb ieliktņus- tie kāreiz ir tādi kā filcīgi un ļoti plāni. Jāpiezīmē, ka ar tiem littlelamb bija tā, ka tad, kad ieraudzīju sūtījumu, domāju, ka esmu iegrābusies un tikai iztērējusi naudu, bet šobrīd ir tā, ka mēs viņus liekam katreiz ar yellowbloom.

Par virsbiksēm– softbums ir ļoti jauki pielāgojama mala pie kājiņām (šī tehnoloģija ir īpaši šim ražotājam patentēta)- tas nozīmē, ka tur nav nekāds fiksēts lielums un var pievilkt ciešumu pēc katra mazuļa kājas apkārtmēra. Tas ir ļoti jauki- samazina noplūžu risku. Lai gan taisnības labad jāsaka, ka arī ar yellowbloom, kuriem nav šādas izmēru pielāgošanas sistēmas, manam mazulim noplūde arī nav bijusi, pieļauju, ka tāpēc, ka es tik bieži mainu ieliktņus un tie nespēj būt maksimāli pilni.

Iespējams, ka citas mammas, kam ir softbumi nodomās, kāmdēļ man tik daudz autiņu (citas min par mainīšanu pat reizi 5-6h)? Forumā var lasīt, ka mierīgi var iztikt ar 5 virsbiksēm un 15 ieliktņiem. Nu, tad laikam ir tā, ka mans jūtīgais deguns tomēr, grib bikses mainīt biežāk. Es reti izturu tās 3-4 stundas. Mums maiņa notiek pēc 2, maksimums 3 stundām, bet tas pamatā tādēļ, ka mans deguns kaut ko saož. Jāņa deguns neko nesaož un vispār neviens neko  nesaož, tā kā uzskatīsim šo bikšu daudzumu par manu untumu. 🙂

Par uzsūktspēju– jā, softbumi noteikti uzsūc kādas divas reizes vairāk, bet, kā jau iepriekš minēju, es nemaz līdz tam maksimumam uzsūktspējas ziņā netieku, jo nomainu ātrāk. Jāpiebilst, ka laiciņu lietojām tikai auduma autiņus, tajā skaitā arī  naktī. Atkal jau- neko sliktu nevaru teikt. Liku Softbums ieliktni + mazo ieliktni “iekšā” autiņā. Tas viss vairāk mana untuma par smaržām un vienreiz bija dupsis sarkanāks pēc nakts, kuras beigās bija sestdienas rīts un mēs ilgi novaļājiem gultā nemainot bikšeles. Tad laimīgi “nospīdēja” akcija uz Baby bamboo pamperiem  un pārgājām uz to, ka pa nakti liekam pamperu. Šim pasākumam ir tāds pluss, ka mūsu dēls bieži no rīta taisa savu dienas kakuci un tad laimīgi varam izmest visu ārā un nav jāskalo kaka. Tātad rezumē par uzsūktspēju: softbums mierīgi iztur 4 stundas, yellowbloom droši līdz 2 stundām. Uz nakti var pietikt ar lielo softbums+mazo. Un vēl…es teiktu, ka ja ļoti gribas lietot auduma autiņus, bet Softbums šķiet finansiāli pārāk nepieejami, es iedrošinātu lietot arī šīs lētākās alternatīvas. Jā, varbūt nebūs tik daudz ērtību, bet arī šie it kā ķīnīzeru varianti ir pietiekami labi lietošanā.

Jā, jā- tālāk ir tas jautājums par mazgāšanu– kāds jau ir pacenties un cāļa forumā sarakstījis ar ko var un ar ko nevar. Te ir jāsaprot, ka līdzekļi, ko var nav tikai ar domu “ka tik eko”, nē, te ir doma, lai nepiesārņo autiņus, lai uzsūktspēja nesamazinātos. Es noteikti arī ieteiktu mazgāt ar speciālo līdzekli. Pati lietoju šo un pirms tam lietoju arī Kastani Sensitive, bet tad foruma vecajie izteicās, ka kastanis nemaz neesot tik labs, bet tagad atkal skaitās derīgs- tas priecē, jo Kastanis un viņa dvīņu brālis Marine Sensitive ir lēti. Lai nu kā, es arī pieļāvu sākuma kļūdu pāris reizes izmazgājot ar Amway bērnu pulveri, ar ko mazgāju visas pārējās drēbes, jo, raugi, ka foruma sākumā Amway vēl nav atzīts par nederīgu ķīmiskā sastāva dēļ (tur laikam ir enzīmi). Bet pirmās reizes pēc priekšmazgāšanas (ražotājs pirms lietošanas iesaka izmazgāt vairākas reizes, lai produkts sāktu uzsūkt paredzēto daudzumu), es arī nejauši izmazgāju nepareizajā režīmā. Tā ka iespējams, mūsu autiņi nolietosies ātrāk nekā paredzēts instrukcijā. Un, iespējams, ka tieši tāpēc man uz dažiem autiņiem palika nelieli traipi pēc pirmajām mazgāšanas reizēm. Sanāk, ka mana neuzmanība vien ir vainīga!

Par mazgāšanas biežumu- ražotājs iesaka, ka netīru autiņu nedrīkst turēt ilgāk par trim dienām, visu mikroorganismu savairošanās dēļ. Tā arī daru- mazgāju katru trešo dienu.

Par lietošanas plusiem un mīnusiem:

Jā, nu godīgi- personīgi man vienreizējās autiņbikses lietot ir vieglāk. Sākumā bija ļoti liela sajūsma par visām glītajām biksītēm uz bērna dupša, bet tagad, pēc laika, es atzīstu- jā, ir čakars un ņemšanās lielāka! Dupsis mēdz kļūt nedaudz sarkans dažreiz un nekādus līdzekļus auduma autiņos īsti likt nedrīkst, jo tas piesārņo mikrošķiedras audumu. Kā vēl vienu lietu, ka kakas ir jāmazgā ārā (man gan īsti tā nav problēma, taču es pieļauju, ka ir mammas, kam šī varētu būt neērtība). Iepriekšējam jautājumam gan atrisinājums varētu būt tie ieklājamie papīri, ko pēc tam var tualetes podā nolaist un ieliktņa mazgāšana izpaliek. Es teiktu, ka mīnuss ir arī tā autiņbikšu ieliktņu krāšana pirms mazgāšanas- lai arī man ir speciālā soma, kas it kā neko cauri nelaiž, tās tomēr otrajā dienā jau nedaudz saost var. No otras puses, es esmu no cilvēkiem, kam ir ļoti svarīgi rīkoties saskaņā ar sirdsapziņu, un šajā gadījumā ir tā, ka mani vienkārši mocīja doma par katru pamperu, kas nav biodegradablais un noārdās 500 gadus. Turklāt, līdz divu gadu vecumam, bērnam tiks izmantoti kopumā apmēram 9000 autiņbikšu, kas ir apmēram divas tonnas ar nesadalošiem atkritumiem!!! Manai sirdsapziņai vieglāk gulēt ļauj auduma autiņa lietošana. Ļoti liels pluss ir tas, ka atkritumi ir jānes daudz retāk- pamperi tiešām aizņem ļoti daudz vietas atkritumos. Domāju, ka tas, ka mainu bikšeles bieži, arī par ļaunu nenāk- mans ieliktņu daudzums atļauj to darīt bieži, bet tanī pašā laikā mazgāšanas reižu daudzums nepalielinās. Un es gan tik pedantiski santīmu pie santīma neskaitu, bet naudas ietaupījums arī ir varens, jo viena mazgāšanas reize ir maksā mazāk nekā 20 santīmus, kas nozīmē, ka tā ir praktiski vienas vienreizējās autiņbiksītes cena! Par šo aspektu iepriekšminētājā cāļa forumā arī var atrast precīzus rēķinus. Un vēl, lai jūs nebaida mans diezgan plašais ekipējums, visticamāk, jūs varētu iztikt ar ievērojami mazāku daudzumu un līdz ar to arī mazākiem finansiāliem izdevumiem. Un, ja man jautātu, vai ir vērts mēģināt sākt lietot auduma autiņus, es noteikti saku- JĀ, IR VĒRTS! Lai arī tas ir grūtāk nekā vairot atkritumu kalnus ar vienreizējām autiņbiksēm, tas nav arī tik sarežģīti, lai to nevarētu izdarīt, protams, tikai tad, ja jūsu mazuļa dupsis spēj izturēt līdz ar jums.

Lai veicas tiem, kas nolēmuši izmēģināt! 🙂

Advertisements

4 thoughts on “Auduma autiņi- lietošanas pieredze

  1. Kad Lauma vēl nerotēja, viegli bija lietot SB, bet tagad- 9 mēnešu vecumā- vieglāk lietot ir AIO tipa autiņbiksītes (piemēram, Signes pieminētās yellowbloom), jo SB piekņopētais ieliktnis kustās līdzi bērnam, kad mēģinu uzlikt. Kabatā ievietotais ieliktnis nekur nestaigā 🙂

      • Mazgāju ar Kastani Sensitive, izmazgājas. Uzsūkšanas spēju pārbaudījusi neesmu, bet ik pa laikam veicu attīrošo mazgāšanu. SB virsbikses pēc 1. lietošanas izskaloju, pēc 2.reizes mazgāju. Nepietiek ar izvēdināšanu vairs… Pēdējā laikā esmu sākusi autiņus likt arī pa nakti, bet tad ir nakts vidū jāmaina, lai nepamostas slapja līdz viduklim 🙂

  2. Es šī raksta iedvesmota atkal saņēmos sākt Henrijam likt Soft Bums (pa māju kamēr dzīvojamies). Daru tā, ka iepriekš salīmēju kopā jau kā biksītes, lai vieglāk uzvilkt, un šķiet, ka tas ieliktnis nekur īpaši nestaigā. Henrijs jau arī riktīgi kustīgs, bet pagaidām darbojas labi. Pirmās dienas Henrija dupsis mēģināja protestēt un bija sarkanāks kā parasti, bet tagad laižu starp katru autiņu maiņu viņu paskrieties pa pliko kādas 15 minūtes un, šķiet, ka tas problēmu atrisina.
    Protams, ka naudiņa arī taupās, jo šitie bikšu (pull ups) autiņi, ko tagad esmu sākusi Henrijam lietot ir daudz dārgāki nekā Huggies priekšā aizlīmējamie, ko visu laiku lietojām.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

w

Connecting to %s