Aprīļa tematiskais pasākums “Kā fotografēt bērnus?”

Aprīļa tematiskā tikšanās bija ar bērnu fotogrāfi Vitu Plūmi. Vita mums mācīja kā labāk fotografēt bērnus un deva arī nedaudz dziļāku ieskatu fotogrāfijas mākslā kā tādā – pamācīja kā rīkoties ar fotoaparāta manuālo režīmu, pastāstīja dažus pamatprincipus par gaismu un kompozīciju fotogrāfijā, kā arī citas noderīgas lietas.

Tikšanās ar bērnu fotogrāfi Vitu Plūmi "Kā fotografēt bērnus?"
Tikšanās ar bērnu fotogrāfi Vitu Plūmi “Kā fotografēt bērnus?”

Šeit ir daži knifiņi un padomi no tikšanās:

Gaisma.

Zibspuldze „nogalina” jebkuru bildi, padarot to plakanu, acis sarkanas utt., tādēļ labāk mēģināt fotografēt izmantojot apgaismojumu vai dabīgo gaismu. Ja gaisma krīt no priekšas, tad bilde sanāk plakana. Ja gaisma krīt no sāniem vai no aizmugures, tad var izmantot atstarotāju (folija, balta papīra lapa). Labas bildes (portreti) sanāk fotografējot mazuli vannā, jo ūdens atstaro gaismu. Tāpat arī pludmalē, sniegā, smiltīs – tie visi atstaro gaismu. Vislabāk, ja gaisma krīt 45 grādu leņķī.

Kā fotografēt? Leņķi, vide, idejas.

Bērnu vienmēr vajag fotografēt viņa acu līmenī. Taisot bildes – ļaujam bērnam spēlēties ar savām rotaļlietām vai darīt to, ko viņš dara un mēs ar fotoaparātu rāpojam un lienam bērnam apkārt, lai dabūtu labu kadru. Zīdaiņus var fotografēt mammai/tētim uz pleca. Interesantas bildes sanāk fotografējot spogulī  – tad bildē varat dabūt arī sevi (fotografē tā, lai fotoaparātu spogulī neredz. Fotoaparātu var turēt izstieptā rokā vai novietot uz statīva vai jebkā cita un uzstādīt taimeri).

Katram bērnam vajag bildi metot sniegu gaisā vai pūšot to pret objektīvu no plaukstas un šļakstoties ar ūdeni (ķerot šos kadrus var noderēt ūdensnecaurlaidīgais fotoaparāta ietvars).

Bērnu var fotografēt ar viņa mīļākajām mantām.

Detaļas – bērna roka ar mīļāko mantu, kāja ar pirmo kurpīti.

Zīdaiņus fotografēt vislabāk līdz 2 nedēļu vecumam.

Jāuzmanās, lai bildē nav šķībs horizonts vai arī šķības vertikālās līnijas (piemēram, koks fonā), kā arī, lai nevienam no galvas nekas „neaug”.

Vitas darbus varat apskatīt viņas mājas lapā www.vitaplume.lv

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s