Atsākam darboties jaunās telpās

Sveikas, dabas bērnu mammas,

beidzot varu Jums rakstīt ar labām ziņām. Esam atraduši jaunas telpas, jaunu nodarbību vadītāju un jau 7. novembrī būs pirmā tikšanās (tēma: Montesori). Mūsu jaunā atrašanās vieta ir Rīgas centrā, Lāčplēša un Avotu ielu krustojumā. Kluba telpas ir 4. stāvā, kas iespējams nav tik priecīga ziņa tām mammām, kas plāno uz tikšanās reizēm ierasties ar mazuļiem ratos, bet skatoties no pozitīvās puses – ratus var pieslēgt trepju telpā ar divriteņiem paredzētajiem saslēdzējiem, kāpņu telpa ir ar koda atslēgu, tādēļ tas ir drošs variants, turklāt kāpjot uz ceturto stāvu ar kājām un mazuli rokās, izpildīsiet ļoti labu kardio vingrojumu 🙂 Tām mammām, kas lieto slingu mazuļa pārnēsāšanai ceturtajam stāvam nevajadzētu sagādāt problēmas, nu tikai tik, cik tā kāpšana, bet tas taču veselīgi! Par mūsu jauno nodarbību vadītāju runājot, nekāds absolūts jaunums un pārsteigums jau tas arī nav. Nodarbības turpmāk vadīs Signe Vilcāne. Šajā blogā viņa ir publicējusi rakstus kā dabasbernusigne un ir vadījusi vienu kluba tikšanos jau līdz šim. Tās mammas, kas pagājušajā sezonā bija mazo bērnu grupiņā Signi pazīst un zina. Protams, ka Signei asistēs mazais (nu jau vairs ne tik mazais) Kārlis Ernests.

Ar to jaunumi mammu klubā nebeidzas. Esam mācījušies no pieredzes un sapratuši, ka sašaurināsim Dabas bērnu mammu kluba mērķauditoriju uz bērniem līdz pusotra gada vecumam un viņu mammām. Mammas, kuru bērni ir vecāki par 18 mēnešiem bieži vien ir aizņemtas darbos, tādēļ netiek uz tikšanos tik bieži kā vēlētos, un mazie ķipari ir tik aktīvi, ka viņiem nav vairs interesanti spēlēties jaunā vietā ar jauniem draugiem, tie vēlas skraidīt un kāpelēt un prasa daudz vairāk mammas iesaistīšanos, uzmanību un teiksim kā ir – pakaļskriešanu, līdz ar to šo mazuļu mammām tikšanās vairs nav tik baudāma. Tātad, turpmāk tiksimies visas vienā, cerams, lielākā grupā visiem mazuļiem līdz 18 mēnešu vecumam kopā. Protams, ka ja ir kāda mamma, kuras mazajam ir vairāk kā pusotrs gads, bet viņi abi ļoti vēlas mums pievienoties, tad neliegsim viņiem šo prieku. Arī tās mammas, kas apmekēja kluba tikšanās pagājušajā sezonā, bet kuru mazuļi ir jau paaugušies un pārsnieguši 18 mēnešu vecumu, būs mīļi gaidītas. Ja būs tā, ka mēs esam par daudz (virs 10 mammām ar bērniem), tad sāksim dalīties 2 grupās, bet pagaidām tā noteikti būs viena grupa un tikšanās notiks katru ceturtdienu plkst. 14:30. Telpa, kurā tiksimies ir pietiekami liela, lai tajā varētu ērti runāties / spēlēties / dzīvoties 10 mammas ar mazuļiem.

Sīkākas detaļas par tikšanās vietu (precīzu adresi un durvju kodu) sūtīšu visām dabas bērnu mammām, kas ir kluba kontaktu listē uz e-pastu.

Ar to jaunieviesumi nebeidzas. Ir arī tādas izmaiņas, ka tikšanos ilgums vairs nebūs pusotra stunda, bet gan tikai stunda. Līdz ar to, no tikšanās reižu plāna mums nācās izslēgt tik derīgo bērnu vērošanu. Taču, vadoties pēc pieredzes, esam sapratušas, ka pusotru stundu ilga tikšanās mazajiem ķipariem tomēr ir par ilgu. Ja vēlaties iemācīties vērot savu mazuli un izprast viņa vēlmes, tad sirsnīgi iesakām apmeklēt Klaudijas Hēlas Piklera nodarbības viņas privātpraksē Šarlotes ielā vai arī Māmiņu klubā. Dabas bērnu mammu klubs joprojām koncentrēsies uz to, ka piedāvās mazuļiem iespēju spēlēties citādākā vidē nekā mājas ar attīstošām rotaļlietām, uz attīstību tendētā vidē, kamēr mammas varēs uzzināt vērtīgu informāciju par alternatīvām bērnu audzināšanas metodēm (Montessori pedagoģija, Valdorfa pedagoģija), zaļu dzīvesveidu, dažādām ar bērnu audzināšanu saistītām lietām, kā arī dažādām ar mammām saistītām lietām un apmainīties ar pieredzi. Īsi sakot, klubs joprojām, galvenokārt, koncentrējas uz māmiņu informēšanu un socializāciju, tajā pašā laikā piedāvājot mazulim interesanti un lietderīgi pavadīt laiku citu mazuļu un mammu kompānijā. Vēl, runājot par saīsināto tikšanās laiku, es gribētu lūgt mammas ierasties uz tikšanos laicīgi. Ja tikšanās sākums ir 14:30, tad lūdzu nāciet uz 14:20, lai varat paspēt mazo noģērbt, iekārtoties un ieliet sev tasi siltas tējas. Arī pēc tikšanās Jums, kā vienmēr, būs iespēja savā starpā parunāties, uzdot jautājumus tikšanās vadītājai vai pieaicinātajam speciālistam un citādi uzkavēties kluba telpās, ja Jums un mazajam būs tāda vēlēšanās.

Ir, protams, arī lietas, kas nemainās: joprojām tiksimies reizi nedēļā. 3 reizes mēnesī tiksimies savā starpā, vienu reizi mēnesī aicināsim ciemos kādu speciālistu pastāstīt mums par aktuālu tēmu, un, laiku pa laikam, sarīkosim kādu tematisko tikšanos vai kopīgu pasākumu. Runājot par biedru naudām – arī tās paliks nemainīgas, turklāt Jūs katra saņemsiet biedra karti, kurā varēsiet sekot cik apmaksātas tikšanās reizes Jums vēl ir atlikušas, ja izvēlēsieties maksāt par vairākām tikšanās reizēm uzreiz.

Tikšanās tēma 7. novembrī būs Montesori pedagoģija. Signe stāstīs par prakstikām lietām no Montesori pieejas, ko varat ieviest savā un sava mazuļa dzīvē jau no pirmajām bērna dzīves dienām. Signe pati audzina savu dēlu Kārli Ernestu pēc Montesori metodes un papildus aktīvai informācijas ieguvei no grāmatām un interneta, apmeklē Montesori kursus Pētnieku Darbnīcā, tā ka Signes zināšanas par šo tēmu ir patiešām plašas. Viņa Jums varēs pastāstīt par dažādiem Montesori materiāliem, ko var dot bērnam jau pavisam agrā vecumā, par to kā iekārtot bērnistabu saskaņā ar Montesori metodi un ja kāda no klātesošajām mammām neko daudz nebūs dzirdējusi par Montesori vispār, tad arī kopumā iepazīstinās Jūs ar šo fantastisko pedagoģijas metodi.

Ja Jums ir kādi jautājumi – nekautrējaties tos rakstīt komentāros. Uz tikšanos 7. novembrī!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s