Kas ir DBMK?

  „Dabas bērnu mammu klubs” – sociāls klubs ar pievienoto vērtību mazuļiem un viņu vecākiem

Dabas bērnu mammu klubs ir izveidots, lai zaļi domājoši vecāki, kam rūp bērna dabīga attīstība, varētu socializēties un iegūt noderīgu informāciju. Tā ir arī vieta, kur jaunajām māmiņām saņemt atbalstu, iedvesmoties un smelties informāciju par veidu, kā audzināt veselīgu, harmonisku bērnu, kas mīl dabu un dzīvo saskaņā ar to. Tā ir iespēja mammām, kuru draudzenēm nav mazi bērni, vai arī, kurām nav līdzīgi domājošu cilvēkuizrauties no mājas dzīves rutīnas, pārrunāt aktuālās tēmas un dalīties pieredzē.

Kluba vadītāja Linda Pupova ar savu dēlu Henriju

Kluba vadītāja Linda Pupova ar savu dēlu Henriju

Kluba vadītāja Linda Pupova stāsta: “Kad mans dēls vēl bija tikai pāris nedēļu vecs man radās vēlme, kaut reizi nedēļā, iziet no mājas un parunāties ar cilvēkiem, kas ir līdzīgā situācijā. Bērna piedzimšana nežēlīgi maina cilvēka dzīvi, tajā brīdī rodas daudz jautājumu un ir vajadzība pēc komunikācijas un galvas izvēdināšanas dienas laikā, kad draugi un radi ir aizņemti darbos. Izpētot piedāvājumu, sapratu, ka bēbīšu skolas uzņem bērnus tikai no 3 mēnešu vecuma. Arī vēlāk, izmēģinot dažādas bēbīšu skolas Rīgā neatradu to, ko biju meklējusi – likās, ka nodarbībās bērns tiek pārstimulēts. Šīs vajadzības un bērnu fizioterapeites Klaudijas Hēlas iedvesmota, es nolēmu izveidot Dabas bērnu mammu klubu, lai citām māmiņām, kas iespējams ir nomāktas vai apjukušas pēc dzemdībām, kam trūkst domubiedru, kā arī mūsdienīgiem tētiem, kas vēlas vairāk iesaistīties bērna audzināšanā, nodrošināt šo iespēju iegūt informāciju un socializēties.” 

Klubs piedāvā vecākiem informāciju par alternatīvām un dabīgām pieejām bērnu audzināšanā – Montesori filozofiju, Pikleres pieeju, mazuļa vadītu ēšanu, bērna nēsāšanu slingā un citu informāciju, kas vecākiem varētu noderēt, lai nodrošinātu veselu un laimīgu bērnu attīstību.

Klubs iemājojis siltās un mājīgās telpās Lāčplēša ielā 70. Piemērotos laika apstākļos nodarbības notiek arī ārā, dažādās vietās, kur mazie var droši spēlēties brīvā dabā.

signe

Dabas bērnu mammu kluba mamma Signe kluba tikšanās reizē sarunājas ar citām mammām, kamēr mazuļi rotaļājas

Kluba tikšanās notiek reizi nedēļā – katru ceturtdienu plkst. 14:30. Pašlaik tiekamies visi kopā vienā grupā, tomēr sekosim, lai grupas dalībnieku skaits nepārsniedz 10 mazuļus ar kādu no vecākiem. Ja būs vairāk interesentu, tad veidosim divas grupas.

Pirmā nodarbība ir bez maksas (izņemot tikšanās, kurās viesojās speciālists un tematiskos pasākumus).

Uz nodarbībām ir iepriekš jāpiesakās pa e-pastu: dabasberni@gmail.com, minot sava bērna vecumu, vārdu un savu telefona numuru. Vairāk informācijas pa epastu vai pa tālruni 26182295.

Ir daudz iemeslu, kādēļ pievienoties mums:
– socializācijas iespēja ar citām māmiņām, arī mazulim tā ir iespēja redzēt citus mazuļus un rotaļāties speciāli sagatavotā, vecumam atbilstošā, attīstošā vidē
– atbalsts un iedrošinājums jaunajām māmiņām
– informācija par to, kā izaudzināt veselīgu, harmonisku un laimīgu bērnu
– iespēja apmainīties ar pieredzi un mācīties no citām māmiņām
– profesionāla informācija no pieaicinātiem bērnu speciālistiem
– tikšanās ar pieredzes bagātām māmiņām, kā arī citiem interesantiem cilvēkiem un speciālistiem, kas var palīdzēt mums kopīgi sasniegt mērķi – izaudzināt veselīgus, laimīgus un harmoniskus bērnus
– kopīgas aktivitātes un pasākumi telpās un dabā

Kā prakstiski darbojās Dabas bērnu mammu klubs?
– Regulāras tikšanās māmiņām un viņu mazuļiem 4 reizes mēnesī (3 vienkāršas tikšanās reizes, kur katrā tiek apspriesta viena konkrēta tēma, 1 tikšanās ar speciālistu), papildus laiku pa laikam tiek sarīkots kāds tematiskais vai kopīgs atpūtas pasākumums (izbraukums pie dabas, pikniks, seminārs par kādu intersantu tēmu utml.)
– Uz tikšanos var ierasties jebkura māmiņa (vai tētis) ar savu mazuli, kas ir vecumā līdz pusotram gadam, iepriekš piesakoties.
– Regulārajās tikšanās reizēs apspriežam māmiņām aktuālās tēmas ar grupas vadītāju, runājam par mazuļu attīstībai aktuālām lietām. Reizi mēnesī tiek pieaicināts kāds māmiņas interesējošs speciālists vai nozares pārstāvis.

Ar ko atšķiras Dabas bērnu mammu klubs no bēbīšu skoliņām?
– Dabas bērnu mammu klubs liek uzsvaru uz socializāciju, pieredzes apmaiņu un savstarpēju atbalstu, nevis bērnu mērķtiecīgu stimulēšanu un apmācīšanu dažādās prasmēs. Mazuļiem tā ir telpa, kur netraucēti spēlēties savā nodabā un ar citiem, atklāt dažādu lietu sakarības caur rotaļām
– Mēs dodam informāciju māmiņām par labākajiem, bērna vecumam atbilstošākajiem rotaļu materiāliem un vecuma attīstības īpatnībām saskaņā ar Piklera metodi, Montessori filozofiju, tiek veicināts mazuļu pareizs hendlings, nēsāšana slingā, mazuļu vadīta ēšana un citas pieejas, kas Latvijā pagaidām vēl tiek uzskatītas par alternatīvām
– No tikšanās reizēm iegūst gan māmiņas, gan mazuļi
– Māmiņas var ierosināt sev aktuālu tēmu apspriešanu / speciālistu uzaicināšanu
– Dabas bērnu mammu kluba tikšanās reizes notiek ne tikai telpās, bet arī parkos, pludmalē un citās piemērotās vietās zaļā dabā, kad laika apstākļi to atļauj
– Tiek rīkoti tematiskie pasākumi, kurā mammas un mazuļi kopīgi kaut ko jaunu iemācās (kāda speciālista vadībā) vai dodas kādā piedzīvojumā vai vienkārši atpūtā, piemēram, vasarā uz pludmali vai kopīgā piknikā

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s