Kā darbojas DBMK?

Pašlaik kluba darbības formāts ir sejojošs:

Tikšanās notiek katru trešdienu plkst. 13:00. 3 reizes mēnesī mēs tiekamies savā starpā – katrā tikšanās reizē mēs runājam par kādu iepriekš noteiktu tēmu (vai vairākām), kā arī citām lietām, kas ir interesantas un aktuālas. Pēc tikšanās mammām ir iespēja brīvi aprunāties savā starpā, neskatoties uz tikšanās tēmu vai ko citu, iedzert tēju.
Reizi mēnesī ierastās tikšanās vietā ir tikšanās ar kādu bērnu speciālistu. Iepriekš esam tikušās ar Montesori mammu un bloga Pink Tower (http://pinktower.weebly.com/) autori Karīnu Liepiņu, kura mums stāstīja par Montesori kopumā, kā arī par  Montesori materiāliem, ko varam izmantot un pat pašas pagatavot. Karīna arī atbildēja uz mammu dažādajiem jautājumiem par šo audzināšanas pieeju. Gan mammām, gan viņu mazuļiem bija iespēja tuvāk izpētīt arī Karīnas līdzi paņemtos Montesori materiālus. Tikušās esam arī ar psiholoģi Ievu Kimonti, kas stāstīja par bērnu emocionālo audzināšanu, vairāk iedziļinoties bērna attīstībā un temperamentā un emocionālās piesaistes jautājumos. Vēl viens no mūsu viesiem ir bijis Valters Toropovs, kurš mums stāstīja kādas kaitīgas vielas slēpjas mūsu mājās un produktos, ko lietojam ikdienā un kā no tā izvairīties. Arī turpmāk centīsimies aicināt ciemos speciālistus, kas varētu būt interesanti un noderīgi.
Ja mammas vēlas, uz šo tikšanos var nākt arī bez mazuļa, lai varētu ērtāk uztvert speciālista doto informāciju, neraizējoties par savu mazuli. Protams, klubs nodrošinās vidi, kur mazajiem rotaļāties, kamēr mammas runājas ar speciālistu, ja mammas vēlas piedalīties kopā ar mazuli.
Papildus augstāk minētajām 4 tikšanās reizēm mēnesī, klubs laiku pa laikam organizē tematiskos pasākumus. Šie pasākumi var notikt arī ārpus kluba telpām – tas var būt gan vienkārši atpūtas pasākums, kad visas kopā dodamies, piemēram, uz pludmali, vai arī izglītojošs pasākums, kurā kaut ko iemācamies vai arī kāda ekskursija, kā arī jebkas cits, kas varētu mūs kā mammas interesēt un kas ir draudzīgs bērniem.
Vienā no jaukākajiem tematiskajiem pasākumiem līdz šim bērnu fotogrāfe un 2 meitu mamma Vita Plūme, stāstīja mums par to kā fotografēt bērnus, kā piedabūt viņus pozēt, kā rīkoties ar fotoaparātu, lai izdotos lieliskas fotogrāfijas un citas ar fotografēšanu un bērniem saistītas lietas. Pasākuma beigās mammām bija iespēja izmēģināt jauniegūtās prasmes uz saviem mazuļiem, fotografējot viņus, kamēr Vita palīdzēja to darīt un atbildēja uz jautājumiem par neskaidrībām šajā procesā. Ar Vitas darbiem varat iepazīties viņas mājas lapā http://www.vitaplume.lv.
Kluba lapā Facebook var atrast saites uz noderīgu informāciju par dažādām ar bērniem un mammām saistītām tēmām. Šīm lapām var sekot jebkurš interesents. Dažāda noderīga informācija un raksti ir atrodama arī šajā blogā.
Līdz šim kluba tikšanās nodarbības ir apmeklējušas vairāk kā 40 mammas ar mazuļiem – daudzas no šīm mammām tikšanās apmeklēja regulāri. Klubs arvien aug un attīstās. Ja vēlaties pievienoties – mēs Jūs gaidīsim savā, dabas bērnu mammu bariņā. Rakstiet un piesakieties!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s